IZKUSTVENE DELAVNICE ZA DOJENČKE in MLAJŠE MALČKE

Vzgajamo srečne otroke

Delavnice se izvajajo 1x tedensko. Namenjene so tako staršem kot otrokom, saj prednost druženja v prilagojenem in spodbudnem okolju čutimo prav vsi.

Primerne so za otroke od 6. do 18. meseca starosti.

Okolje je urejeno tako, da je primerno starosti otrok in njihovim razvojnim potrebam. Vsebuje pohištvo, materiale in igrače po principih montessori in Pikler pedagogike, ki so otrokom na dosegu rok, kar jim omogoča čim večjo mero samostojnosti.

V spodbudnem okolju otroci skozi dejavnosti razvijajo svojo domišljijo, pozornost, koncentracijo, zaupanje vase v druge, svojo samopodobo in seveda samostojnost. V varnem okolju ob prisotnosti enega od staršev spoznavajo nove ljudi, občutek varnosti in sprejetosti pa je pogoj za vsestranski razvoj. Otrokom obiskovanje delavnic olajša tudi kasnejši prehod v vrtec, saj so v varnem okolju ob prisotnosti staršev že izkusili prve korake v svet.

Starši si boste vzeli čas za svojega otroka, ga opazovali in ga spodbujali k čim večji samostojnosti. Skozi delavnice se boste naučili, kako otroka podpreti pri njegovih prvih poskusih v neki situaciji, kdaj priskočiti na pomoč in kdaj otrokom omogočiti, da stvari naredijo sami.

Skozi delavnice boste spoznavali in razumevali razvojne značilnosti in mejnike pri otroku, spoznali boste spoštljive in ljubeče vzgojne prijeme obeh pedagogik, se družili z isto mislečimi starši in si izmenjavali izkušnje.

In kar je najpomembnejše, imeli boste čas samo zase in za svojega otroka, brez opravljanja hišnih opravil in drugih motečih dejavnikov, ki so v domačem okolju vedno prisotni.

Cena delavnic

  • Cena: 150,00 eur
    (plačilo se izvede na tri obroke po 50,00 eur – prvi obrok pred pričetkom delavnic za potrditev udeležbe).

 

KAJ CENA VKLJUČUJE:

  • Posnetek uvodnega srečanja za starše s predstavitvijo načina dela.
  • 8 delavnic za otroka ob prisotnosti enega od staršev, starih staršev, drugega sorodnika…
  • Spoznavanje pristopa montessori in Pikler, ki ju boste lahko vključili v vzgojo doma.
  • 6 teoretičnih izročkov in predlogi za opazovanje na delavnicah.
  • Podpora in individualno svetovanje o izzivih starševstva.
  • Svetovanje kako urediti dom oz. kotiček za otroka po principu montessori.
  • Dva dodatna termina, v primeru, da se zaradi bolezni ali drugih razlogov delavnice ne morete udeležiti

 

TERMINI DELAVNIC

Delavnice se izvajajo ob torkih ob 17. uri. 

Delavnica traja 60 min, v skupini je največ 6 otrok s starši.

7. 5., 14. 5., 21. 5., 28. 5., 4. 6., 11. 6., 18. 6., 26. 6.

 

DELAVNICA ZAJEMA: Prosto igro, pospravljanje in čas v krogu.

Delavnice izvaja Andreja Pažek, diplomirana vzgojiteljica, magistrica profesorica zgodnjega učenja in poučevanja z dolgoletnimi izkušnjami z delom s predšolskimi otroki.

Prijava

Za dodatne informacije, vprašanja ali prijavo na delavnice izpolnite spodnja polja. 

© SONČNI VRTEC 2023 Vse pravice pridržane